Що викликає стрес у дерев?

стрес у дерев

Це поширена помилка, що комахи і хвороби є основними причинами “смерті” дерев. Навколишнє середовище людини насправді викликає більшість стресів, які відчувають дерева. Насправді, навіть зараження може в багатьох випадках бути пов’язано з діяльністю людини.

Неправильна посадка дерев є однією з основних причин їх загибелі в міському середовищі. До додаткових факторів, що викликають стрес у дерев, відносяться, зокрема:

-надмірний полив,

-недостатній полив,

-ущільнення грунту,

-вплив дорожньої солі ,

-забруднення навколишнього середовища,

-будівництво поблизу коріння.

Часто саме поєднання кількох факторів стресу призводить до руйнування дерев.

 

Симптоми стресу: що шукати?

Найкраще, що ви можете зробити для своїх дерев, це запобігти стресові фактори, забезпечуючи правильну посадку, полив і обрізку.

Також важливо регулярно перевіряти їх на наявність ознак, що свідчать про те, що вони потребують допомоги. Ось деякі з класичних ознак того, що Ваше дерево перебуває у стресовому стані:

 

Тріщини або розщеплення

Тріщини в стовбурі дерева, особливо великі, можуть вказувати на розкладання. Дрібні тріщини заживуть самі по собі, але сильні тріщини зазвичай означають, що дереву вже пізно, і його, можливо, доведеться видалити.

 

Спільні стовбури

Дерево, яке має два стволи, які сходяться у видимій V-образній формі, швидше за все, знаходилося в стані стресу. Для запобігання цієї проблеми ви можете проконсультуватися з нашими фахівцями.

Телефонуйте: +380800750842 або  +380443606770 Viber 380631813995

Нахил дерева

Деякі дерева поступово нахиляються з часом, і це не привід для занепокоєння. Раптовий нахил – проблематичний і може вказувати на те, що дерево має потребу у видаленні.

 

Втрата листя

Якщо дерево втрачає листя в невідповідний час року (тобто влітку або занадто рано восени), це означає, що дерево намагається впоратися зі стресом, зберігаючи ресурси. Раннє падіння листя зазвичай викликано екстремальною спекою, занадто великим або занадто малою кількістю води або хворобами.

 

Раннє пожовтіння листя на дереві

Точно так же, якщо ви бачите, що листя на дереві жовтіють, а на вулиці ще літо, ваші дерева відчувають стрес. Зазвичай причина в нестачі поживних речовин, проблеми з шкідниками і ущільнення грунту.

В’янення листя

Зазвичай це відбувається на знову пересаджених деревах і вказує на шок від пересадки. У більшості випадків це можна виправити, якщо дати їм відповідну кількість води і застосувати мульчу.

 

Опік листя

Якщо листя виглядають коричневими і хрусткими в літню спеку, то, швидше за все, це пов’язано з опіком листя. Правильний полив і догляд протягом всього року можуть допомогти запобігти цьому.

 

Плямисті листя

Деревне грибок є звичайним стресовим чинником для дерев під час сезону дощів, і він зазвичай проявляється в коричневих або плямистих листі. Деревне гриб зазвичай вимагає лікування – проконсультуйтеся з нашими фахівцями і отримаєте план лікування.

 

Гриби біля основи дерева

Гриби, що ростуть біля основи стовбура дерева, зазвичай є ознакою розпаду, так як гриби зазвичай ростуть на мертвій або гнилій деревині.

 

Якщо Ви помітили будь-які з цих ознак на своєму дереві, зв’яжіться з нашими фахівцями. Чим раніше ви помітите і усунете проблему, тим швидше ваше дерево зможе відновитися. 

Телефонуйте: +380800750842 або  +380443606770 Viber 380631813995

Leave a Reply