Короїд та причини успіху комах

короїд

Короїд та як з ним боротися?

На ділянці, під рослинами, наявні характерні пошкоджені гілки пошкоджені стовбуровими шкідниками. Один з найрозповсюдженіших шкідників-короїд.

Величина його коливається в межах 0,8-9 мм. Хоча це і маленькі жучки, але шкоди вони можуть завдавати колосальної. Живе в більшості всредині деревини, але все ж іноді вилазить назовні що б відкласти яйця. Так як він постійно проживає в деревині, то прогризає дуже багато ходів розміром 1-3 мм. Виявити його дуже легко і просто. Якщо ви бачите маленьку потерть або ж дірочки на поверхні деревини, то це точно цей жук і потрібно вже приймати якісь заходи. Для того що б захистити дерево потрібно спочатку його обробляти антисептиками або у разі коли проблема вже виявлена, то діяти іншими методами. 

З віком рослини належать до групи ризику, що найбільш активно вражаються стовбуровими шкідниками.

Враховуючи виражену кореневу недостатність можна зробити висновок про недостатнє наводнення клітин. Специфічні газоподібні монотерпени, що виділяються рослинами сосни за дефіциту вологи у клітинах служать провокуючим сигналом для нападу короїдів, які реагують на незадовільний фізіологічний стан рослини та заселяють її.

Розповсюдження міцелію офіостомових грибів, який заноситься та розвивається відразу після нападу стовбурових шкідників, значно прискорює всихання рослин. Враховуючи вік рослин та фітосанітарний стан навколишнього лісового масиву на якому присутні загиблі рослини, існує висока імовірність неодноразового повторення атак стовбурових шкідників.

 

Телефонуйте: +380800750842 або  +380443606770 Viber 380631813995

Наші контакти.

Leave a Reply