Грибкові хвороби туї

Туя стійка до грибкових захворювань – найчастіше патогени вражають рослини, які ослаблені через неправильний догляд або шкідників.

Фітофтора

Фитофтора туи (101 фото) »

Небезпечне грибкове захворювання – вона рідко вражає тую. Фітофтора спричиняє гниття кореневої системи – порушується транспорт води й поживних речовин від коренів до пагонів.

Заражена фітофторою туя слабшає, погане росте. Відмирання рослини починається з нижніх пагонів, які стають спочатку сірими, потім коричневими, та чорно-бурими.

Під корою інфікованих гілок можна побачити червонувато-коричневі плями. Причиною хвороби є надлишок вологи в ґрунті, поганий дренаж, посадка в місцях з близьким заляганням води.

Армілярна коренева гниль (Armillaria)

Шкідники та хвороби туї - лікування, опис, фото

Рідкісна хвороба туї, яка вражає коріння. Патогени можуть жити на заражених пнях протягом багатьох років, перш ніж перейти на інші рослини.

Інфіковані дерева показують тривале загальне ослаблення або можуть не демонструвати симптомів хвороби, поки не впадуть при сильному вітрі через пошкодження коренів.

Гриби жовто-коричневого кольору можна побачити біля основи стовбура восени. Під корою та на стовбурі видно білий грибний міцелій.

Фактори, що підвищують ризик розвитку армілярної гнилі: занадто глибока посадка саджанця, надмірне зволоження, погана циркуляція повітря.

Шар мульчі не повинен торкатись стовбура рослини. На жаль, лікування не існує. Заражені дерева видаляють й спалюють, щоб не допустити поширення грибка.

Побуріння туї

Ako ochrániť ihličnany pred škodcami | Urob si sám

Грибкове захворювання, що викликається патогенами типу Didymascella thujina. Вражає листя й на початку розвитку нижні пагони, особливо у молодих рослин. Найчастіше інфекція розвивається у густих насадження з поганою циркуляцією повітря, у темних та вологих місцях вирощування.

Гриб проникає через пошкоджені ділянки на корі, яка незабаром відмирає, та захоплює прилеглі пагони. Сильне зараження може призвести до побуріння крони та навіть відмирання гілок. Саджанці та молоді рослини 4-5 років можуть повністю засохнути.

Симптоми інфекції:

  • окремі листочки у кінці весни та на початку літа стають жовтуватими, а потім буріють;
  • на листяних лусочках розвиваються овальні, коричнево-чорні маленькі плями (2 мм) зі спорами, видимі неозброєним оком;
  • після дозрівання спор на місці плям залишаються порожнини, які можна прийняти за пошкодження шкідниками.

В’янення (некроз)

В’янення спричиняє грибом виду Pestalotiopsis funerea. Поширена хвороба туї, яка призводить до загибелі пагонів та гілок у численних видів та сортів культури. Грибок може довгий час бути на рослині безсимптомно.

Некроз розвивається у рослин, які ослаблені нестачею поживних речовин, посухою, шкідниками, механічними ушкодженнями та іншими факторами.

Спори поширюються з ураженої рослини на великі відстані. Патоген зимує всередині лусочок та навесні вражає інші насадження.

Симптоми:

  • кінчики молодих гілок спочатку світлішають, а потім стають коричневими або жовтувато-коричневими;
  • згодом при уважному розгляді можна побачити чорні грибні тіла зі спорами;
  • хвоя після їх появи сіріє.

Кращий спосіб боротьби з некрозом – це видалення уражених частин рослини та хвої, що обсипалася. Не обрізайте тую у вологу погоду – тому що в цей час грибок найбільш активно поширюється.

Бура яблунева плямистість листя (філлостіктоз)

Листя здається сухим та змінює забарвлення від блідо-зеленого до жовтого. Інфекція вражає спочатку кінчики листя й просувається до його основи.

Два найбільш поширені фактори, які призводять до розвитку захворювання – Занадто сильна стрижка або зимова травма. 

Шютте туї

Шкідники та хвороби туї - лікування, опис, фото

Хвороби Шютте – поширена та небезпечна група захворювань хвойних, що викликані різними типами грибка. Збудники зимують в торішній опалій хвої і зараження відбувається в умовах вологої погоди з серпня по листопад. Вражає переважно дорослі насадження.

Хвороба починається з появи жовтих плям, які з посиленням інфекції стають коричневими з жовтими ореолами в кінці осені. При бурому шютте навесні, коли підвищуються температури, хвоя опадає.

У саджанців хвоя може повністю обсипатися – рослина засихає. При сніговому шютте хвоя сохне, але залишається на пагонах.

Фузаріоз

Фузариоз или трахеомикоз. Болезни туи - Green Garth (Грин Гарт)

Спочатку вражає тільки кінчики пагонів, але з прогресуванням захворювання швидко охоплює всі гілки, які спочатку стають жовтими, а потім коричнево-чорними та сохнуть. На листі можна побачити некротичні плями зі скупченням спор.

Початок розвитку хвороби

До розвитку патогенів призводить постійне затоплення ґрунту. Інфіковану фузаріозом тую знищують, а сусідні насадження обробляють протигрибковими препаратами.

Важливо висаджувати рослини у водопроникний грунт та дотримуватись режиму поливу. Слідкуйте за тим, щоб сніг не накопичувався або не залишатися навколо пристовбурного кола, оскільки під час танення підвищується ризик затоплення.

Снігова пліснява

Шкідники та хвороби туї - лікування, опис, фото

Найчастіше вражає молоді пагони та проявляється у вигляді сіро-білого нальоту на окремих ділянках. Хвороба виникає зазвичай навесні та проходить з встановленням теплої, сухої погоди.

Снігова пліснява

Посадки в тінистих місцях та погана циркуляція повітря є ще одним фактором розвитку захворювання.

Хвороба туї — іржа

Іржа кедрового яблука викликана грибом виду Gymnosporangium juniperi-virginianae, якому для завершення життєвого циклу потрібна хвойна рослина (туя, ялівець, кедр та інші) та представник сімейства Рожеві (яблуня, айва, груша та інші).

Поширення та тяжкість захворювання варіюються з року в рік, ризик зараження підвищується дуже вологим літом.

Якщо на ділянці є ці два типи рослин і ви виявили симптоми на одній, то слід шукати симптоми й на інший. Зараження відбувається в кінці літа та восени і його ознакою є зеленувато-коричневі або іржаво-коричневі великі галли з грибними тілами, які зимують на дереві.

Галли стають дуже помітними після теплих весняних дощів, коли вони набухають та перетворюються в яскраво-помаранчеву желатиноподібну масу у вигляді химерного пучка щупальців-вусиків. Влітку вони виділяють дозрілі спори, які переносяться вітром.

Обрізування уражених пагонів з галлами є найбільш ефективним способом запобігання розвитку інфекції. Ніяка хімічна обробка не є повністю ефективною, але весняне застосування системних фунгіцидів може уповільнити розвиток хвороби.

Якщо побачили ознаки одного із захворювань на туї — необхідно звернутися до фахівців. Своєчасне і правильне лікування дає ефективний результат, а туї ще довго будуть вас тішити своєю красою.

Залишити відповідь