Грибкові хвороби газону

Одне з найпоширеніших захворювань газону. Грибок з’являється при високій вологості. У статті ми детально розкажемо про поширені грибкові хвороби та як їх розпізнати.  

Бура іржа на газоні 

Поширене грибкове захворювання, яке найчастіше проявляється влітку. Грибок-збудник здатний зимувати на злаках, малій рутвиці і в рослинному смітті, а навесні його спори заражають газонні трави. Хвороба газону іржа проявляється невеликими опуклими наростами рудого кольору. Восени нарости змінюють колір на чорний.

Снігова пліснява на газоні або фузаріоз

Поява снігової плісняви на газоні свідчить про розвиток фузаріозу. Хвороба передається через повітря або через грунт спорами. Фузаріум – грибок збудник, стійкий до низьких температур. Найбільш сприятлива температура для його розвитку від 0 ° С до -5 ° С, під час відлиг. Здатний вижити при температурі -50 ° С. Ознаки хвороби з’являються після танення снігу, ранньою весною. На траві утворюються сріблясто-рожеві плями діаметром від 2 см до 20 см. Пошкоджені хворобою травинки висихають, перетворюючись в солому.

Для профілактики видаліть листя і стару траву, частіше проводьте аерацію.

Плями на газоні у формі кола чи півкола або Різоктоніоз

Різоктоніоз з’являється зазвичай при високій вологості грунту, в тінистих ділянках газону. На травостої з’являється пляма у формі кола або підкови до 50 см в ширину.

Профілактикою ризоктоніозу є аерація грунту, зниження внесення в грунт азотовмісних добрив. 

Плями з сухої трави на газоні або Доларова плямистість  

На поверхні газону з’являються сухі ділянки трави діаметром 5 см. Причини хвороби: посуха та низький вміст азоту в ґрунті. Хвороба отримала свою назву завдяки схожості плям за розміром з срібним доларом.

Профілактикою захворювання є ранковий полив, вичісування старої трави, внесення азотовмісних добрив.

Кола на газоні або відьмові кільця

Відьмові кільця виростають завдяки розкладам в ґрунті деревних частинок. Найчастіше виникають на торф’яному грунті або після внесення торфу в якості поживного шару. По периметру кільця трава набуває коричневого кольору, починають рости поганки.

Для профілактики появи грибів на газоні слід зробити аерацію грунту та зменшення кількості поливів. Внесення добрив прискорить процес розкладання органічних речовин, після чого гриби залишаться без необхідних для росту поживних речовин.

Щоб впоратися із захворюванням, потрібно використовувати сучасні заходи боротьби з грибковими захворюваннями на газоні і надалі не нехтувати профілактикою.

Помітили ознаки хоч одного із захворювань на газоні — телефонуйте за номером +380632851405. Наш спеціаліст вас проконсультує та допоможе підібрати лікування. Вчасно розпочате лікування допоможе зберегти красу та здоров’я вашого газону. 

Залишити відповідь