Грибкові хвороби самшиту

 

Самшит часто використовують при оформленні присадибної території – рослина добре росте та морозостійка. Кущам можна надавати різноманітної форми, але як усі рослини з густою кроною, часто страждають від нападу шкідників та хвороб.

Здоровий чагарник має невеликі, досить щільні листочки з глянцевим блиском, а їхнє забарвлення залежить від сорту і може бути темно-зеленим, зелено-сизим або й світло-зеленим. Хвороби чи шкідники самшиту змінюють забарвлення листя, на ньому можуть з’явитися дірочки чи плями, гілки чагарника починають сохнути. Часто садові рослини уражаються спорами грибів, які викликають захворювання, проте це не єдина їх причина.

Біла плямистість

На листі та гілках з’являються білі плями з темною окантовкою. За відсутності лікування, плями збільшуються в розмірах, змінюють колір на бурий – листя починає опадати, гілки засихають, рослина перестає цвісти. Плямистість розвивається у період різкого похолодання та високої вологості.

Важливо, зараженні гілки потрібно обрізати і спалити, щоб захворювання не поширювалось далі.

Іржа

На листі з’являються бурі опуклості. Спори грибів, крім самшиту, часто вражають грушу, тому не варто садити їх поряд.

Шкідники самшиту фото, опис

Гниль стебла

Верхня частина чагарника починає засихати, листя втрачає колір, стає водянистим. На стеблах у нижній частині з’являються чорні нарости. Спори гнилі перебувають у ґрунті та активізуються за прохолодної та вологої погоди.

Фітофтора самшиту

Перші симптоми на молодих пагонах та листі – вони швидко в’януть, жовтіють, буріють і відмирають. Коренева система слабшає та починає гнити. На основі кореня з’являється некроз, який з часом також поширюється на основу пагона. Спостереження за такою зміною в основі пагона дозволяє нам із 100% впевненістю сказати, що це фітофтора.

Причиною цього захворювання є Phytophthora cinnamomi або Phytophthora nicotianae, інфекція може особливо швидко розвиватися на розсадниках.

Щоб запобігти цій хворобі:
– не садіть самшит в субстрати з високим вмістом органічних речовин – особливо в торф. У грунті з торфом грибок розвивається дуже інтенсивне;
– не вирощуйте самшит у субстраті після рослин, на яких могла розвиватися фітофтора (тис, кипариси, ялини, рододендрони або сосни), і тримайте субстрат у контейнерах занадто вологим;
– видаліть хворі рослини з насаджень та спаліть їх.

Якщо побачили ознаки одного із захворювань на кущах — необхідно звернутися до фахівців. Своєчасне і правильне лікування дає ефективний результат.

Залишити відповідь