Самшит – посадка, вирощування, догляд

уход за самшитом

Про шкідників і хвороби самшиту останнім часом дуже багато говориться. Хотілося б зупинитися на посадці, вирощуванні і догляді самшиту.

Самшитчудова декоративна вічнозелена листяна рослина, що надихає своїми композиціями, де традиційно використовується ця рослина разом з трояндами, лавандою, і його стрижені форми на тлі яскравих плям квітучих багаторічних рослин. Як же буває сумно бачити, коли у самшиту починаються проблеми і довгі роки його формування йдуть на дарма. На багатьох ділянках цієї весни спостерігалася зміна кольору листя, самшит був пожовклим, побурілим; часто розвалені і поламані під вагою снігу кущі мали дуже непривабливий вигляд. Додалися і грибкові інфекції, які змінюють листову пластинку і завдають шкоди самим паросткам.

Вихід самшиту з зими цього року виявився складним. Від нестабільної температури взимку, коли мали місце заморозки і відлиги,пронизливий вітер, вивітрюється і обморожується лист і пагони цієї прекрасної рослини. Також випав сніг, рясно вкрив щільним товстим покривалом, та ще в деякі моменти підталий, створивши крижану кірку, що не дає рослинам дихати. Додамо до всього цього ще яскраві сонячні, частіше вітряні дні. Все це причини, які негативно впливали на здоров’я самшиту, а як наслідок, і на зовнішній вигляд. У наступному холодному сезоні нам потрібно мінімізувати вплив цих факторів. Дбати розпочнемо вже зараз!

 

Якщо ми говоримо про закладення нового саду, ми знаємо, що самшит чудово росте і на сонці і в тіні. Давайте знайдемо йому таке місце, де рости йому буде комфортно і він буде радувати Вас своєю яскравою зеленню багато років. Самшит потребує дренованих нейтральних або слабколужних грунтів. Кислі, мокнучі, глинисті для цієї рослини не підходять, буде тяжке засвоєння необхідних елементів живлення. На протягах, де є в міжсезоння вплив вітрів, що висушують і обморожують, висаджувати самшит не можна.

Про терміни посадки самшиту. На підставі досвіду можу впевнено сказати, що ця рослина прекрасно приживається, щоправда на поливі. Є приклади, коли самшит висаджували в саму спеку, взятий з розплідника з відкритою кореневою системою. Головне, щоб не обпекти на сонці і дати достатню кількість вологи в момент наростання кореневої системи. І зимові посадки, поки дозволяє не замерзла земля, теж можуть мати місце, головне треба утеплити коріння, накинувши зверху на грунт агроволокно.

Про самі кущі. Ми звикли, що вся краса самшиту в щільному формуванні рослини, але грибкові захворювання останніх років вносять корективи в цей принцип. Бажано крону куща робити трохи пишнішою, щоб потрапляло сонячне світло і повітря всередину. Це може допомогти в профілактиці грибкових захворювань. Уникайте поливу зверху, бажано прокласти крапельну стрічку. При підготовці до зими, можливо зв’язування кущів, щоб запобігти розвалюванню і розлому при снігопадах. І стежимо за температурою, при очікуваній мінус 15-18 градусів за Цельсієм знайдіть можливість прикрити самшит агроволокном, можливий каркас для його підтримки. При настанні стійкого тепла з розкриттям не зволікати, знімаємо агроволокно в тиху похмуру погоду.

Будьте уважні до самшиту! На те, щоб повернути йому здоров’я і початкову форму після зимових травм, може знадобитися кілька сезонів.

Ми можемо допомогти!

Залишити відповідь