Комарі і людина

Послуги знищення комарів
болезни деревьев

Комарі широко поширені по всій земній кулі.

Найбільш широко представлений комар звичайний (Culex pipiens), який живе всюди, де живе його основна жертва – людина.

Дорослі самки комарів зустрічаються влітку  в житлових і рекреаційних зонах, включаючи рослинність навколо парків, зарослих зонах і полів, в заболочених і сирих місцях, в житлових будинках на стінах, вікнах, так і в приміщеннях для тварин, в затінених місцях.

 Комар живе від викладки яєць до дорослої особини від 15 до 60 днів в залежності від температури навколишнього середовища. Самка комара відкладає 30-150, іноді до 280 яєць з періодичністю в 2 – 3 дні. Народжуються личинки зазвичай протягом 48 годин, але у деяких видів комара яйця переживають зиму.

Личинка проходить три линьки, а після четвертої  стає лялечкою. Час розвитку личинок і лялечок залежить від температури. Дорослими комарі стають зазвичай через 7-15 днів, але іноді їх розвиток йде більше місяця. Для відтворення яєць комарам майже завжди потрібна кров, тому цикл відкладання яєць знаходиться залежить  від споживання крові.

Самки живуть зазвичай 2-3 тижні, але бувають випадки до 114-119 днів, це залежить від температури повітря і наявності харчування. Самці живуть набагато менше.

За теплий період часу, в середніх широтах виростають 3 – 4 покоління комарів. Комарі йдуть на зимівлю в фазі імаго (запліднені самки), личинки – зимують в більш-менш теплих місцях: в приміщеннях для худоби, теплих підвалах, печерах, дуплах дерев, норах, житлових квартирах, інших будівлях, де вони малоактивні, і якщо температура нижче нуля, то в заціпенінні.

Комарі є переносчиками небезпечних захворювань. Також їх укуси можуть викликати свербіж і алергічну реакцію, що позначається в медичній документації як реакція на укус комахи. Самка вводить в шкіру своєї жертви слину, що містить антикоагулянти, які перешкоджають згортанню крові, перед тим, як почати пити кров. І слина комара викликає свербіння, набряк, почервоніння в місці укусу, а в деяких випадках і важку алергічну реакцію. Також зі слиною передаються інфекції, що переносяться комарами.

Найпростіший і кращий спосіб уникнути проблем з реакцією – це уникнути укусів комарів.

Як запобігти розмноженню комарів та комарині укуси:

  • Біля будинку потрібно усунути густу рослинність, де скупчується ранкова і вечірня роса (скосити)
  • Потрібно прорідити рослинність, зробити тунелі для руху повітря, усунути його застій.
  • Усунути ділянки стоячої води навколо вашого будинку, включаючи  плавальні  басейни, що не обслуговуються.
  • Увечері і вранці, коли комарі найбільш активні, старайтеся не проводити час на вулиці.
  • При активності комарів у себе вдома або при виїзді на природу в район з великою кількістю комарів, Вам можуть допомогти репеленти, щоб мінімізувати вплив укусів.
  • Репеленти: Коли ви перебуваєте на вулиці, використовуйте засоби від комах. Дотримуйтесь інструкцій на упаковці.
  •  Переконайтеся, що двері і вікна щільно закриті.
  • Обладнайте місце для сну, для цього використовуйте москітну сітку, коли спите на вулиці.

Турбота про немовлят:  Під час прогулянки на коляску накиньте москітну сітку.

Носіть одяг, який захистить Вас, штани і сорочки з довгими рукавами, коли перебуваєте на вулиці, також нанесіть спрей-репелент на одяг і відкриті ділянки шкіри. Світлий одяг може допомогти вам побачити комарів, які сідають на вас.

І коли, прийнявши всі запобіжні заходи, Ви, вийшли з дому, все-таки почуєте пронизливий писк самки комара, згадайте ще про один СПОСІБ уникнення укусів:

Проведіть операцію по боротьбі з комарами на своїй прибудинковій території!

Ефективний контроль дорослої  популяції комарів за допомогою  ОПРИСКУВАННЯ! по зовнішніх поверхнях і  території залежить від ряду зовнішніх чинників, включаючи час, рівень зараження, методологію, яка використовується під час нанесення, і погодні умови.

Препарати сертифіковані і схвалені для використання в наземних і повітряних цілях в зовнішніх житлових і розважальних зонах і інших подібних областях для контролю дорослих популяцій комарів, які можуть передавати захворювання.

Цей рівень впливу на здоров’я набагато менший, ніж постійний контакт з нанесенням і розпиленням засобів захисту від комарів на шкіру, одяг, в приміщеннях з паруючими фумігаторами.

Знищення дорослих комарів допомагає контролювати розмір популяцій комарів і запобігати поширенню хвороб. Популяції комарів постійно відмирають і відновлюються, і подібна операція не знищить всіх дорослих комарів.

Забезпечити свій спокійний сон, милуватися світанками і заходами сонця, насолоджуватися літніми вечорами в колі сім’ї та друзів на повітрі за чашкою ароматного чаю без настирливого писку комарів. Все у Ваших руках!

 

                                                                                              Ми можемо допомогти!

Залишити відповідь