Борошниста роса

мучнистая роса

Борошниста росапоширене грибкове захворювання, якому піддаються практичні будь-які породи дерев, а також фруктові, ягідні та овочеві культури. Виявляється у вигляді білої борошнистої речовини на поверхні листя і молодих пагонів. Це безліч крихітних грибкових спор, які переносяться по повітрю і заражають все нові ділянки. Найчастіше дерево втрачає свою красу, колір і форма листя змінюється, вони жовтіють, буріють або червоніють, можуть опадати.

У ландшафті – це естетично неприємно, гнітюча картина. Але дерево швидше за все виживе, втративши свою декоративність, але урожай буде частково втрачений, а якщо це овочева культура, то рослина може повністю загинути.

Викликається це захворювання різними видами грибів, але найбільш часто Erysiphe cichoacearum. Деякі види борошнистої роси зимують в сплячих нирках або молодих приростах. Навесні розкриваючись, ці суперечки переносяться вітром на нові рослини, викликаючи інфікування нових ділянок.

 Ступінь поширення зараження залежить від здоров’я рослин, їх віку, а також погодних умов. Спалахи борошнистої роси відбуваються в місцях, де погана циркуляція повітря, загущені посадки, мало сонця і багато тіні. Коли волого час йде, грибок йде теж, залишаючи за собою заражені ділянки і рослини, що втратили красу.

Щоб контролювати цей грибок, треба намагатися при посадці не перевантажувати ландшафти, не висаджувати рослини в сильній тіні, не робити загущених посадок. Сонця і повітря для нормального життя рослин має вистачати. Навесні обов’язково робити проріджують санітарну обрізку дерев, звільняючи доступ сонця кожному листочку. У самий момент спалаху небажано проводити обрізку, щоб не провокувати інфікування сусідніх рослин.

Якщо в саду з’явилася борошниста роса, необхідно скоротити підживлення, щоб не стимулювати зростання нових пагонів, які теж будуть заражатися. Пагони, що вже інфіковані, дуже акуратно зрізати і не закладати в компост. При поливі уникати попадання води на листя, максимально знизити вологість на ділянці.

 Фунгіциди, які будуть допомагати в боротьбі із захворюванням, необхідно вносити відповідно до інструкції до препаратів, захистивши себе від потрапляння на шкіру, очі спеціальними окулярами, рукавичками, взуттям та одягом, до сходу сонця, щоб не обпекти рослини.
Ми можемо допомогти!

Залишити відповідь