Газон пожовтів. Причини 2 частина

З'явилися сухі плями на газоні

Про причини появи сухих плям на газоні. Частина друга

1. Нестача поживних речовин у ґрунті

Через нестачу поживних речовин — газон починає сохнути. Найчастіше в такій ситуації рятує підживлення азотними добривами. Перед процедурою траву ретельно полийте. Навіть повністю висохлий газон може ожити всього через тиждень після такого підживлення.

2. Пошкодження газонної трави тваринами

Часто трава починає жовтіти через пошкодження кореневої системи, які їй наносять дикі та домашні тварини. Собаки, які хочуть закопати на газоні кісточку, кішки, що полюють на мишей, а також кроти, землерийки та капустянки можуть стати причиною всихання газону. Тому якщо у вас є вихованці, не пускайте їх на траву, а для диких шкідників приготуйте пастки-приманки.

3. Частий механічний вплив

Якщо ви часто відпочиваєте на газоні всією сім’єю: розкладаєте на траві кошики, лежаки, покривала — тоді через певний час на місці рівномірного зеленого покриття з’являться витоптані лисини з пожовклою травою. Такий відпочинок не підходять для декоративних газонів, тому або відведіть для відпочинку окремий майданчик або висадіть більш стійкі трави.

Щоб оживити газон, полийте його і не ходіть по ньому, поки він не відновиться. На повністю витоптаних ділянках траву доведеться наново посіяти.

4. Порушення норми посіву при закладці газону

Якщо при посіві ви перевищили норму насіння на 1 кв. м, рослини почнуть рости занадто густо, їх коренева система ослабне. Рослини можуть випріти під занадто густим трав’янистим покривом. 

Зменшити густоту газону допоможе ручне або автоматичне проріджування. Другий варіант дорожчий, зате заощадить ваш час.

При посіві недостатньої кількості насіння (менше, ніж рекомендує виробник на 1 кв. м), траву можуть витіснити бур’яни, тому перед роботою ознайомтеся з інструкцією до насіння.

5. Вимерзання газонної трави взимку

Часто страждає молодий газон, який не витривалий до перепадів температур. Для профілактики потрібно навесні розбивати крижану кірку, яка не дає рослинам дихати, і розрівнювати сніг. Якщо газон вже постраждав, після танення снігу слід прибрати сміття з ділянки та розпушити ґрунт.

6. Пролиті хімікати

Якщо весь газон зелений, а з краю з’явилася підозріла суха пляма, пригадайте, чи не робили ви на цій ділянці хімічний розчин для підгодівлі рослин. Випадково пролиті концентровані хімікати здатні випалити траву, і на її відновлення знадобиться чимало часу.

Визначте окрему ділянку для приготування препаратів. А якщо все ж пролили рідину на газон, обережно змийте її великою кількістю води. Щоб відновити сухі плями на газоні, приберіть мертву траву, ретельно полийте ділянку і посійте нові насіння.

Щоб ваш газон був густим, зеленим та здоровим — правильно, доглядайте за ним. А якщо помітили сухі плями на газоні — зверніться за консультацією до фахівців, щоб точно визначити чому газон пожовтів.  

Залишити відповідь