Чому у сосни, берези, клена, явора лущиться кора?

Не варто одразу панікувати, тому що є декілька причин, чому дерева втрачають кору. Важливо перевірити, коли кора почала відлущуватись, чи переживає дерево звичайний процес осипання, чи через травми, шкідників або грибок втрачає кору.

Якщо ви помітили, що утворюється нова кора після відшарування старої – то це нормальний процес для рослини. А якщо під корою оголене стебло, або килимки грибка, або стебло поїджене – то дерево страждає від хвороб або факторів навколишнього середовища.

Дерева не завжди втрачають кору через хвороби. У міру зростання дерева шар кори потовщується, а стара, мертва кора відлущується. Кора опадає повільно – тому ви можете цього навіть не помітити. Але деякі види дерев скидають кору дуже інтенсивно: 

Клен срібний

Береза

Явір

Церцис

Сосна звичайна

Причини навколишнього середовища, які пов’язані з лущенням кори

Фактори навколишнього середовища можуть спричинити інтенсивне лущення кори у дерев. Палюче сонце та сильні морози можуть спричинити лущення кори. 

Якщо ви обмотують стовбур дерева на зиму, обов’язково знімайте обгортку до весни, щоб стовбур не прів і там не жили комахи або грибок.

Якщо при обстеженні дерева ви помітили, що після опадання кори нова не утворюється – то потрібно звернутися до фахівців. Своєчасне і правильне лікування дає ефективний результат, і бонсай довгі роки буде прикрашати ваш інтер’єр.

Залишити відповідь