Грибок на бонсай. Що робити?

Іржа бонсай

Грибкове захворювання проявляється невеликими пожовтінням і плямами іржавого кольору по всій поверхні рослини, як на корі, так і на листі. Лікування від грибка потрібно розпочинати одразу, як тільки помітили, тому що іржа бонсай дуже швидко поширюється. 

Спори потрапляють на здорові рослини і заражають їх. Щоб позбутися від іржі, потрібно зрізати нарости, видалити з рослини уражені частини кори, листя, пагони і все спалити, щоб зупинити поширення захворювання. Для повного знищення іржі слід обробити рослина фунгіцидом. 

Вертицильоз

Грибкове захворювання, яка вражає судини рослинного організму. Вона може бути викликана неправильним обрізанням коренів і гілок під час формування. Інфекція потрапляє в рослину через “рани”, викликає захворювання бонсай, пожовтіння листя. Далі рослина висихає і гине.

Позбутися від вертицильозу на бонсай можна шляхом обрізки уражених частин рослини та їх знищення. Після обрізки слід змінити грунт, який також може бути заражений грибом Verticillium, і обробити бонсай системним фунгіцидом.

Коренева гниль

Коренева гниль бонсай – досить серйозне захворювання, яке може повністю знищити рослину. Розпізнати її можна за наявністю нальоту зеленого кольору на стовбурі бонсай і на поверхні грунту в посудині. Також симптомом кореневої гнилі є зміна забарвлення листків. У цей момент коренева система розм’якшується, в’яне і рослина досить швидко сохне.

Виникнути дане захворювання може через не достатню вентиляцію або надмірний полив бонсай. Також причиною може бути неправильна грунтова суміш і облаштування отворів. Якщо ви виявили симптоми кореневої гнилі, варто відразу ж змінити місце розташування декоративного рослини. Слід помістити бонсай у добре вентильований місце і скоротити полив. Якщо в момент хвороби йде сезон пересадки рослину варто підготувати, видалити частинки відмерлих коренів, замінити грунт і посудину

Несправжня борошниста роса

Дане захворювання є дуже поширеним серед рослин і вражає всі зелені насадження, включаючи бонсай. Захворювання характеризується появою плям жовтого кольору з біло-сірим пухом на нижній стороні листка бонсай. Кількість заражених поверхонь швидко зростає, плями темніють, листя псуються.

Найчастіше вилікувати бонсай від несправжньої борошнистої роси можна за допомогою обрізки уражених зон. Листя спалюються, щоб не розносити інфекцію, а тут же піддається дезінфекції. Рослину поміщають в карантин і обприскують фунгіцидом. Якщо все зробити вчасно, грибок не пошириться на інші рослини, і вони залишаться здоровими.

Борошниста роса

Борошниста роса – грибкова інфекція, яка вражає листя бонсай на верхній і нижній частині, створюючи білий або сірий наліт. З часом листки стають бурими і відмирають.  

Борошнисту росу слід лікувати одразу, як тільки захворювання було розпізнано. Для цього листа потрібно зрізати та спалити, а інструмент, як розумієте, відразу ж обробити дезінфекційними засобами. Рослина обробляється фунгіцидом від борошнистої роси і на деякий час поміщається в карантин.

Біла коренева гниль

Захворювання дуже схоже зі звичайною кореневою гниллю, проте вражає кореневу систему рослини не чрез те, що недостатньо кисню для коріння, а через гриба паразита.  Зовнішніми симптомами захворювання бонсай білої кореневою гниллю є погіршення загального стану рослини, опадання листя, зміна яскравості кольору пагонів. У цей момент коріння бонсай набухають, розм’якшуються і темніють. Якщо розкрити корінь, то можна виявити всередині яскраво виражений колір захворювання – світлий або навіть білявий.

Позбавити рослину від білої кореневої гнилі можна за допомогою пересадки, заміни горщика і грунту. Але при цьому обов’язково потрібно видалити з кореневої системи бонсай уражені ділянки і обробити залишки коренів фунгіцидом.

Піклуйтеся про бонсай правильно, приділяйте їм більше часу, забезпечуйте гідний догляд – і тоді рослини будуть довго прикрашати ваш дім

Якщо помітили ознаки одного із захворювань – то необхідно звернутися до фахівців. Своєчасне і правильне лікування дає ефективний результат.

 

.

Залишити відповідь