Бонсай втрачає листя. Що робити?

 

Дерева бонсай вимагають специфічного догляду. Дуже часто дерево втрачає листя, і ви кожного дня знаходите їх все більше біля горщика. Є декілька причин чому бонсай втрачає листя. У цій статті ми розкажемо про основні причини.

Бонсай втрачає листя через занадто сухе повітря 

Низька вологість повітря призводить до втрати листя. Особливо поширена ця проблема в осінньо-зимовий сезон, коли працюють радіатори. 

Порада! Поставте посудину з водою біля рослини, вода буде випаровуватися і зволожувати повітря. Ви також можете кропити листя дерева бонсай м’якою водою кімнатної температури.

Бонсай втрачає листя, тому що у приміщенні занадто темно 

Місце, де росте бонсай, повинно бути добре освітлене увесь рік, але не під прямими сонячними променями. Різка зміна освітленості, наприклад, внаслідок переселення дерева в інше місце, призводить до того, що дерево бонсай масово скидає листя.

Порада! Перенесіть дерево у краще освітлене місце.Влітку бажано виставляти бонсай на балкон, але рослину краще розміщувати затіненому місці, щоб захистити від палючого сонця. У короткі та похмурі зимові дні може знадобитися додати додаткове освітлення на дерево.

Бонсай втрачає листя внаслідок висихання субстрату 

Бонсай росте у неглибоких та невеликих горщиках – тому субстрат швидко висихає. Коли грунт сухий – то листя дерева бонсай жовтіють, сохнуть і опадають. Поливати дерево потрібно, коли поверхня субстрату стає яскравішою, і найпізніше, коли воно починає трохи тріскатися і виступати з краю горщика. 

Як часто потрібно поливати Бонсай? Частота поливу бонсаю визначається багатьма факторами: температура навколишнього середовища, положення вирощування, розмір рослини та горщика. Влітку, коли спекотно бонсай можна поливати кілька разів на тиждень.

Найпоширенішою помилкою при поливі дерев бонсай є частий низький полив. В результаті коренева система розвивається лише у верхній частині горщика, а внизу горщика коріння відмирає. В результаті рослина може забирати воду лише з верхнього шару субстрату, який дуже швидко сохне. Тому дерево часто страждає від посухи.

Порада! Ефективний метод поливу дерева бонсай – помістіть рослину з горщиком у посудину, наповнену стоячою водою кімнатної температури. Коли верхній шар землі повністю темний, рослину можна підняти з води.

Бонсай втрачає листя внаслідок переливу

Якщо бонсай поливати занадто часто та у великій кількості – то дерево висихає і скидає листя. Застій води призводить до загнивання коренів, що заважає їм забирати воду з субстрату.

Порада! Спостерігайте за бонсаєм щодня і перевіряйте субстрат пальцями. Дерево бонсай поливають лише тоді, коли субстрат висох на глибині близько 2 см.

Бонсай втрачає листя, через напад шкідників або хвороби 

Грибкові хвороби одна із причин втрати листя бонсай. Вони найчастіше розвиваються в результаті надмірного поливу та вирощування рослин у непридатному субстраті.

Про розвиток грибкової хвороби свідчить коричневе забарвлення на листі дерева бонсай та волога основа стовбура. Після того, як помічені перші симптоми захворювання, рослини найкраще пересаджувати в нове середовище, а потім застосовувати за допомогою фунгіциду.

Грибкові хвороби бонсай