Газон пожовтів. Причини 1 частина

Газон може почати всихати весною та влітку. На покритті з’являються плями пожовклої трави або ж вся ділянка стає жовтою. Не варто одразу панікувати, думаючи, що газон може загинути. Є декілька причин чому з’явилися сухі плями на газоні.

1. Нестача вологи

Нестача вологи — перша і головна причина всихання газону. У спекотне та сухе літо сонце може повністю випалити траву. Постраждати вона може і навесні, якщо бракує опадів. Якщо весна або літо сухе без опадів — то регулярно поливайте не менше 1 раз на 3-5 днів (залежно від погоди).Перевіряйте регулярно наскільки просохла земля, і не допускайте зайвої посухи.

Якщо немає часу на полив газону — то використовуйте посухостійкі рослини.

2. Несвоєчасне скошування газону

У зарослому газоні відбувається застій вологи — це сприяє розвитку хвороб та інфекцій. Відрослі стебла рослин вимагають більшої кількості поживних речовин, яку вони через специфічну щільність посадки отримати не можуть, тому трава починає жовтіти та сохнути.

Рекомендуємо скошувати траву через кожні 4-5 днів. Регулярна стрижка дуже важлива для здоров’я та краси газону. Якщо ви пропустили терміни стрижки, і галявина почала засихати — покосіть газон в три етапи: 

  • спочатку приберіть висоту на чверть, 
  • під час другої косовиці — на 50%, 
  • втретє — до необхідної висоти (3-5 см).

3. Повстяна пробка на газоні

Газон може пожовтіти через залишки скошеної трави або частинки відмерлих рослин. Вони утворюють так звану “повстяну пробку” — забивають щільним килимом верхній шар землі. Порушується доступ кисню до коренів рослин та відбувається застій води — це призводить до загнивання і випрівання газону. Це і призводить до надмірного перезволоження газону, його загнивання і випрівання. Тому після стрижки, постарайтеся ретельно вичісувати скошені частинки трави граблями.

4. Ураження газонної трави борошнистою росою

болезни газона, лечение, профилактика, фото болезней

Деколи пожовтіння газону спричиняють захворюванням або інфекції. Найпоширеніше з них — борошниста роса. Листки рослини покриваються білим нальотом, а через деякий час рослини гинуть. Причиною ураження борошнистою росою може стати надлишок азотних добрив. Потрібно припинити вносити азотовмісні добрива та обробити галявину фунгіцидом. Потім граблями ретельно прибрати уражену траву. Наприкінці осені обробіть газон ще раз і скосіть траву. Навесні внесіть мінеральні добрива (без азоту)

5. Поява на газоні іржі

Ще одне грибкове захворювання, що призводить до пожовтіння газону. Воно виникає внаслідок слабкої освітленості газону або нестачі мінеральних речовин в ґрунті. Щоб впоратися з проблемою, можна використовувати такі добрива, як Нітрофоска або Карбамід.

Добрива потрібно вносити на підстриженому, прочесаному і добре зволоженому газоні. Через два дні після мінералізації скосіть газон.

6. Недостатня аерація газону

Через густе коріння у ґрунті газонні рослини відчувають дефіцит кисню. Коріння, які не отримують достатньо повітря, не постачають повноцінного харчування стеблам, як результат — газон жовтіє. Потрібно проводити аерацію: проколювати ґрунт один раз на рік.  Але якщо газон всихає часто, то робити це слід частіше — два-три рази на рік.

Це можна зробити за допомогою звичайними городніх вил, проколюючи ділянку на глибину зубів і злегка розгойдуючи вила. Важливо, проколи потрібно робити там, де найчастіше збирається волога або найбільше пожовклої трави.

Щоб ваш газон був густим, зеленим та здоровим — правильно, доглядайте за ним. А якщо помітили сухі плями — зверніться за консультацією до фахівців, щоб точно визначити чому газон пожовтів. 

Читайте 2 частину причин пожовтіння газону тут

Залишити відповідь