Світло-жовті плями на хвої ялини та ялиці

Значні пошкодження хвої викликають кілька видів грибів з роду Rhizosphaera, найчастіше R. Kalkhoffii. Частина рослин, що були оглянуті загинула, пошкодження деяких найвірогідніше вже не підлягають відновленню. На хвої поточного року в кінці літа   початку осені з’являються малопомітні світло-жовті плями, що збільшуються з часом в розмірах і поступово охоплюють усю поверхню хвої. 

Гриб зимує в зараженій хвої, яка довгий час не опадає. Навесні (кінець квітня початок травня) з нижньої сторони хвоїнок утворюються чорні дрібні округлої форми пікніди (плодові тіла недосконалих грибів). У них формуються овальні безбарвні конідії (спори грибів). Іншою відмінною рисою прояви цієї хвороби на ялині є наявність перетяжок, через що вони іноді виглядають як б перекрученими. Джерелом інфекції для оточуючих дерев є відмерлі пагони з плодовими тілами гриба, що розвиваються. 

Уражені і засохлі пагони восени опадають або залишаються на заражених деревах. Найчастіше хворіють молоді рослини, які ростуть у нижньому ярусі, де накопичується багато снігу і танення його затягується.

Розвитку хвороби сприяє підвищена вологість при невисоких температурах повітря. В кінцевому підсумку при тривалому розвитку патогена на одній рослині відбувається її ослаблення та відмирання.

Тому якщо побачили навіть незначні світло-жовті  плями на хвої — то необхідно звернутися до фахівців. Рослини ще можна врятувати.

 

Залишити відповідь