Хвороби канадської ялини

ялина канадська

Ялина канадська, як і всі рослини, через недостатню увагу в догляді чи нападі патогенів, може захворіти. Якщо на гілках з’явився червоний наліт, а хвоя опадає – це може бути трахеомікоз, він вражає коріння молодих дерев. Захворювання не виліковне та небезпечне для навколишніх рослин. Єдиний метод – це спалити дерево разом з коренем, а місце, де воно росло обробити фунгіцидом.

Іржа хвої – грибкове захворювання. Ознаки хвороби чіткі, легко помітні: на корі пагонів з’являються невеликі 0,5 см помаранчеві нарости (споро носії). Через деякий час хвоя жовтіє і опадає. У боротьбі з іржею допоможе обприскування мідьвмісними препаратами. Обробку проводять кілька разів протягом місяця. Не рекомендується висаджувати поруч з хвойними зерняткові плодові культури: яблуню, грушу, оскільки вони є «інкубатором» спор іржі.

Не менш небезпечна грибкова хвороба – шютте. Виникає від застою вологи, в тісних і зарослих бур’янами посадках. Виявляється на початку осені підсиханням, пожовтінням хвої з ледь помітними коричневими плямами. Наступної весни хвоя чорніє, вкривається нальотом і опадає, стає джерелом зараження. Опалу хвою необхідно прибирати, вирізані хворі гілки спалити, кілька разів обробити фунгіцидами.

Телефонуйте: +380800750842 або  +380443606770 Viber 380631813995

Часто ялина канадська страждає від кореневих гнилей, що виникають від застою вологи на погано аерованих ґрунтах. Рослина до середини літа набуває пригніченого вигляду, погано ростуть прирости. Дерево викопують, обрізають пошкоджені розм’якшені коріння, пересаджують на нове, більш сприятливе місце.

Ялину канадську можуть уражувати попелиці, щитівки, несправжні щитівки, борошнисті червці, павутинні кліщі та інш шкідники. Їх важко помітити, оскільки вони дуже малі, але завдають величезної шкоди, висмоктуючи соки з кори, хвої або коренів.

При ураженні попелицями спостерігається пожовтіння хвої, а дерево набуває пригніченого вигляду.

Від щитівок найбільш страждають дерева, що ростуть в тіні та на сухих ґрунтах. Тому необхідно відкоригувати догляд.

Якщо на дерево напала псевдощитівка, на пагонах можна побачити медяну росу, а також чорний наліт.

Павутинний кліщ є одним з найнебезпечніших шкідників. Гілки вкриваються павутиною, хвоя набуває жовтого чи коричневого кольору, а самі голки опадають.

 Боротьба з паразитами включає механічні та хімічні методи. Профілактичні, це весняні обробки інсектицидами -досить дієвий засіб.

Ялина канадська може уражуватись і хворобами і шкідниками, як і  інші рослини. Разом з тим це дуже декоративне дерево, як влітку, так і взимку, що може прикрасити собою будь-який сад. А при виникненні перших ознак ураження завжди можна звернутися до фахівців.

Потрібна консультація чи допомога?

Телефонуйте: +380800750842 або  +380443606770 Viber 380631813995

Залишити відповідь