Комахи-шкідники туї фото та опис

Туя стійка до хвороб й шкідників.  Але через посадку у несприятливих для вирощування місцях та помилки догляду – захист рослини послаблюєтся й підвищують ризик розвитку захворювань.

Ялиновий павутинний кліщ

Внаслідок нападу шкідника змінюється колір листя, воно набуває плямистого забарвлення від жовтуватого до сірого. Якщо сильне ураження листя стає червонувато-коричневим й опадає. Між лусочками можна побачити павутину.

Захворювання частіше зустрічається на внутрішніх гілках та ділянках, які захищені від прямого попадання дощу. Пошкоджена хвоя не відновлюється навіть після зникнення шкідників. Зазвичай напад кліщів відбувається навесні й восени.

Щитівки

Незначне ураження безсимптомне, але великі популяції щитівок призводять до пожовтіння та опадання хвої. Щитівки виробляють велику кількість медвяної паді (роси), на якій розмножується грибок.

Жуки довгоносики

Жуки довоносики харчуються корою, що призводить до потемніння хвої. Личинки жуків, що зимують в землі, після сплячки пошкоджують молоді корінці туї. Масове ураження шкідником припадає на весну.

Туєва міль

Маленькі сріблясто-сірі дорослі шкідники мають коричневі та чорні відмітки на своїх крилах. Дорослі особини вражають тую в основному в кінці червня – в липні, коли їх можна побачити на листі. Якщо їх потривожити, вони пролетять невелику відстань і опустяться на інше дерево.

Міль відкладає яйця між листовими лусочками, личинки виводяться через 2-3 тижні. Харчуються вони молодими листочками. Пагони втрачають зелене забарвлення, в кінцевому підсумку стають коричневими та гинуть.

Пошкодження видно від кінчиків листя, вниз до основи. Листя стає жовтим, потім коричневим. Позбавляються від шкідника за допомогою інсектицидів та обрізуванням уражених пагонів.

Попелиця кипарисова

Є дві дорослі форми — крилата й безкрила. Комахи добре маскуються під кору дерева. Забарвлення шкідників в основному від чорно-коричневого до жовтувато-коричневого кольору з червонуватими мітками.

Паразит висмоктує сік із молодих пагонів, листя покривається медовою росою (продукти життєдіяльності), а потім цвіллю, яка перешкоджає фотосинтезу – відбувається в’янення рослини. Слина, яку попелиці виробляють, є фітотоксичною, що своєю чергою призводить до некрозу пагона.

Якщо побачили ознаки одного із захворювань на листі або стеблі туїнеобхідно звернутися до фахівців. Своєчасне і правильне лікування дає ефективний результат, а туї ще довго будуть вас тішити своєю красою. 

Залишити відповідь