Плями на рослинах. Антракноз дерев і не тільки

Характерними ознаками захворювання є темні плями різного відтінку на рослинах. По жилах листя розвиваються неправильні іржаво-коричневі плями відмерлої тканини. Хворі рослини можуть виглядати, як випалені на сонці.

Затонулі виразки, в яких містяться спори грибів, розвиваються на заражених гілочках, також можуть бути на стеблах і плодах, на аркуші плями зливаються, лист змінює колір – він буріє і потім засихає. Починається передчасний листопад. Плоди, уражені антракнозом, загнивають.

Антракноз – це група споріднених грибкових хвороб листя і стебла, що викликаються грибами-аскомицетов, які вражають тіньові дерева. Наприклад: Apiognomonia errabunda (Roberge ex Desm.) Höhn. (1918) викликає антракноз у дуба і різних листяних дерев. Colletotrichum acutatum J.H. Simmonds (1968) викликає антракноз суниці.

Антракноз клена – це не та хвороба, як антракноз дуба, хоча симптоми цих захворювань можуть бути дуже схожими. Хвороби антракнозу, як правило, вражають вени листя, викликають загибель вени і оточуючих її тканин.

Боротьба з хворобами антракнозу проводиться за тією ж процедурою для всіх тіньових дерев.

Антракноз передається з зараженими рослинними залишками, насінням, грунтом. Гриби зимують на опалому листі і гілках, які були заражені минулого літа. Волога весна сприяє зараженню, воно може відбутися на молодих листочках, вразливих, коли на поверхні листа є плівка води. Більш серйозне зараження дерева відбувається на нижній третині дерева, де вище вологість.

Хвороба не призводить до загибелі дерева – господаря, але може уповільнити зростання наступних сезонів і вплинути на декоративність рослини.

Поради щодо профілактики захворювання:

  1. Забезпечте хорошу циркуляцію повітря в кроні дерева шляхом проріджування та обрізки надмірно розростаються пагонів і нового приросту.
  2. При обрізанні обов’язково користуйтеся чистим садовим інструментом. Використовувати можна спирт або розчин: відбілювач 1 частина на 9 частин води. Знезаражувати інструмент необхідно, занурюючи його в розчин після кожного різу.
  3. Обов’язково обріжте все засохлі гілки.
  4. Заражені опадає листя необхідно збирати і знищувати. Гілочки і листя, що опало – джерело інфекції навесні.
  5. Важливо стримувати щорічний приріст, якщо обмежити полив і давати вологу тільки в посушливі періоди, а удобрювати тільки рано навесні або пізно восени.
  6. Можливо, як профілактику захворювання, на самому початку вегетації, коли тільки нирка починає розкриватися, використання фунгіцидів два-три рази з інтервалом 7-10 днів. Вибір фунгіцидів досить широкий, але консультація фахівця може допомогти правильно підібрати засіб і норму для обприскування дерев. Можливо, для проведення профілактичних робіт необхідно буде спеціальне обладнання, щоб якісно виконати обробку.

Використовуючи стратегію профілактики, можливо оздоровити свій сад.

Ми можемо допомогти!

Залишити відповідь