Стовбурова гниль берези

стовбурова гниль

Береза, це листопадне дерево, яке широко використовується в ландшафтному дизайні. Вона невибаглива, добре витримує і жару і холод.  Та ослаблені берези можуть уражуватися і виникає стовбурова гниль.

Біла мармурова гниль стовбура ( Фото:George Chernilevsky) викликається грибом Fomes fomentarius – справжній трутовик.
Один з найпоширеніших трутових грибів. Космополіт. Гриб уражує ослаблені дерева, а саме плодове тіло утворюється на дереві, що вмирає.

Зараження грибком відбувається непомітно. Спори гриба проникають через пошкоджену кору, де і починають розвиватися. Спочатку листя набувають сріблястого кольору, що викликано отруєнням токсинами, які гриб виділяє в процесі своєї життєдіяльності. Потім на стовбурі берези, в місцях ураження кори можна побачити червоні капелюшки грибів. Якщо ці капелюшки видно в декількох місцях, то дерево врятувати буде складно.

Якщо мармурова гниль вразила молоде дерево, то термін його життя сильно скорочується. При несприятливих умовах уражена молода береза ​​гине через 3-4 роки.

Гриб справжній трутовик крім берези уражує дерева дуба, бука, вільхи, осики, верби, ясена і липи.

Бура тріщинувата гниль стовбура ( Фото:  George Chernilevsky) викликається грибом Fomitopsis pinicola – облямованим трутовиком. Облямований трутовик росте на повалених деревах, пеньках більшості листяних в тому числі березах і хвойних порід. Може вражати і ослаблені живі дерева. Плодові тіла на живих деревах зазвичай виростають в нижній частині дерева.

Дерева, що ростуть, гриб уражує проникаючи в них через обламані сучки і різні рани, які утворилися за механічних пошкоджень. Зумовлене грибом гниття деревини починається з периферії, потім швидко поширюється в серцевинну частину. Початковий етап гниття характеризується появою рожевого та червоно-бурого забарвлення. Потім в деревині утворюються повздовжні або овальні білі смуги з коричневими лініями. Тріщини заповнені білою грибницею, деревина набуває сильного грибного запаху. Вся поверхня навколо плодового тіла покрита білим на-льотом спор.

Fomitopsis pinicola уражує березу, дуб, ясен, сосну, яли-ну, ялицю, модрину.

Телефонуйте: +380800750842 або  +380443606770 Viber 380631813995

 

Жовто-бура гниль стовбура (Фото: Roberto Zanon) викликається грибом Piptoporus betulinus – трутовик березовий. Гриб викликає змішану жовто-буру тріщинувату гниль стовбура деревини берези.  Дерева, що ростуть уражуються дуже рідко, паразитує на ослаблених з різних причин деревах. Ураження відбувається через рани. Грибниця розвивається спочатку в корі і заболоні, потім проникає до центру стовбура. На початкових етапах гниття деревина набуває червонуватого відтінку потім жовто-бурого. Поступово на деревині утворюються тріщини, вона стає трухлою і легко розтирається в порошок. Плодові тіла з’являються в кінці літа, тому виявити ураження дерева важко.

 

Світло-жовта гниль стовбура (Фото: George Chernilevsky) викликається грибом Phellinus igniarius – несправжній трутовик. Збудник гнилі розвивається тільки в серцевині стовбура, тому виявити гниль у дерева, що росте можна лише за плодовими тілами. Початок гниття деревини супроводжується утворенням повздовжніх білих плям і смуг, які потім збільшуються в розмірі й зумовлюють руйнування деревини. На кінцевому етапі гниття утворюється світло-жовта гниль з великою кількістю тонких чорних ліній.

Збудник Phellinus igniarius уражує дерева всіх класів, віку, причому із збільшенням віку насаджень ураження грибом зростає. Гниль поширюється у березі в нижній частині стовбура, протяжність її до 9 м.

Коли на живій, на перший погляд,  березі з’являються гриби трутовики, це означає, що воно вже доживає свої останні дні. Тому необхідно періодично обстежувати свої дерева на ознаки ураження стовбуровими гнилями ще до утворення плодових тіл грибів.

Телефонуйте: +380800750842 або  +380443606770 Viber 380631813995

 

Залишити відповідь