Пожовкли голки у сосни. Які причини? 

Сосна почала жовтіти навесні або влітку? Звичайний час сезонного опадання хвої – осінь і це природний процес. Тому потрібно звернути увагу, хто або що спричиняє пожовтіння – це можуть бути чинники природи, неправильний догляд, хвороби.

Для деяких видів, таких як біла сосна і сосна звичайна, пожовтіння старих голок – природній процес. Зазвичай сосна утримує голки тільки один-два роки. Коли влітку і восени, падіння голки відбувається протягом тривалого періоду часу, і воно стає більш помітним – це викликає занепокоєння.

Є декілька причин чому голки сосни пожовтіли передчасно 

Захворювання голки

Хвороби, що викликаються Rhizosphaera або Stigminia / Mycosphaerella на ялинах і швейцарська голка на ялиці. Використовуючи ручну лінзу, бачимо чорні плодові тіла, що стирчать з продихів інфікованої хвої. На здоровій голці продихи мають білий колір.

Нестача поживних речовин 

Симптоми дефіциту поживних речовин можуть бути будь-якими, від блідо-зеленого до хлорозу голки (пожовтіння) кінчиків голки і всієї голки. Шукайте інші ознаки недоліків і зразки пошкоджень на всій ділянці.

Стрес – тепловий або водний

Опадання листя або хвої – звичайна реакція дерева на спеку або посуху. Хвоя може висихати під час тривалих посушливих або жарких періодів в кінці серпня і вересня, ставати жовтувато-коричневою, але залишатися на деревах до осені, а потім відриватися і падати під час обробки.

Можливо стрес спричиняє павутинний кліщ або голчастий грибок, потрібно розробити план боротьби з цими шкідниками в наступному році.

У разі іншого можливого стресу оцініть ділянку, і цієї осені візьміть зразок грунту або листя, щоб визначити, чи потрібно вам скоригувати програму внесення добрив.

Сосна може пожовтіти через шкідників

 Пошкодження кліщем

Голки покажуть характерну «пунктирність». Коли кліщі харчуються, вони звільняють клітину від зеленого хлорофілу. Це призводить до появи жовтуватих плям уздовж голок.

Через зараження нематодою 

Листова нематода, також називають нематода соснового в’янення. Нематоди харчуються тканинами рослин, через що хвоя жовтіє.

Соснова нематода Bursaphelenchus xylophilus вбиває хвойні дерева, особливо сосни, багатьох видів. Сосна звичайна найбільш часто уражається господарем. 

Нематода передається жуками-пильщиками, короїдами, через їх поживні рани в смоляні канали. Тут нематода розмножується і перешкоджає руху води через водопровідні тканини, в кінцевому підсумку викликаючи в’янення рослини.

В будь-якому випадку при виявленні пожовклої хвої необхідно звернеться до фахівців. Своєчасне і правильне лікування дає ефективний результат, а сосни ще довгі роки будуть тішити своєю зеленню і ароматом.