Причини та наслідки нападу короїдів

Глобальне підвищення температури, нестача вологи та інші стресові фактори впливають на погіршення загального стану та призводять до нестачі вологи в тканинах рослин.

Нестача вологи у тканинах рослин призводить до утворення специфічних газоподібних речовин (монотерпени) у клітинах, вони слугують провокуючим сигналом для нападу короїдів. Жуки реагують на незадовільний фізіологічний стан рослини та атакують її. Короїди поширюють міцелій офіостомових грибів, які є симбіонтом жука.  Гриби починають свій розвиток одразу після першого нападу стовбурових шкідників та значно прискорюють висихання рослин.


Характерний колір деревини та напрям його поширення у стовбурі та скелетних гілках свідчить про характер заселення. Основним шляхом розселення офіостомових грибів є ентомохорія – поширення комахами. Про зараження свідчить поява «синяви деревини» на стовбурі.

 

Після потрапляння у рослину з комахою, гриби швидко переходять до розвитку у лубі та заболонній частині стовбура, перекриваючи водне та мінеральне живлення рослини. Це робить процес загибелі рослини невідворотним.

Тому важливо проводити комплексне лікування від короїда та грибів у сосон. Помітили ознаки захворювання – то необхідно звернутися до фахівців. Своєчасне і правильне лікування дає ефективний результат, а сосни ще довгі роки будуть тішити вас своєю красою та ароматом.

Залишити відповідь