Газон: грибкові захворювання

Грибкові захворювання газону можуть бути причиною багатьох проблем, таких як вигляд газону, його здоров’я та довговічність. Ось кілька типів грибкових захворювань, що можуть виникнути на газоні:

  1. Сіра гниль: це одна з найбільш поширених грибкових захворювань газону. Вона викликана грибком, який розмножується в гумусовому шарі газону та може поширюватися шляхом контакту з іншими газонами або інфікованою травою. Симптомами перехресної хвороби є жовті, коричневі або сірі плями на газоні, які можуть злитися між собою.
  2. Фузаріоз: це захворювання газону, яке спричиняється грибком, що зазвичай з’являється в умовах високої вологості та тепла. Симптомами фузаріозу є жовті або коричневі плями на газоні, які зазвичай з’являються вздовж країв газону та поширюються до центру.
  3. Плямистий некроз: це захворювання газону, що спричиняється грибком та може з’являтися в умовах вологості. Симптомами хвороби корів є круглі або овальні плями на газоні, які можуть бути зеленими або жовтими, залежно від стадії зараження.
  4. Різоктоніоз: це захворювання газону, що зазвичай з’являється восени та викликане грибком. Симптомами хвороби є жовті або коричневі плями на газоні, які можуть поширюватися та об’єднуватися, утворюючи великі плями.
Щоб запобігти грибковим захворюванням газону, важливо дотримуватися деяких порад:
  1. Надайте газону достатньо вологи, але уникайте надмірного поливу, щоб уникнути накопичення вологи та створення умов для розвитку грибків.
  2. Підтримуйте правильний рівень кислотності ґрунту для газону, що забезпечує нормальний ріст трави та запобігає поширенню грибків.
  3. Підтримуйте правильну висоту косіння газону, щоб уникнути пошкодження кореневої системи трави та забезпечити відповідну циркуляцію повітря та вологи.
  4. Використовуйте доброякісну насіннєву суміш для газону, яка містить відповідну кількість різних видів трав’яних рослин.
  5. Застосовуйте захисні засоби для газону, що містять фунгіциди, для запобігання розвитку грибкових захворювань.
  6. Уникайте забруднення газону та переносу інфекції з інших газонів, забезпечуючи правильну догляд за газоном та вживаючи необхідні заходи для запобігання поширенню грибкових захворювань.

Важливо пам’ятати, що запобігання грибковим захворюванням газону є ключовим для забезпечення здорового та привабливого газону, тому варто вживати необхідні заходи та підтримувати правильний догляд за газоном, щоб уникнути проблем у майбутньому.