Регенеративне сільське господарство – що це?

Регенеративное сельское хозяйство

Регенеративне сільське господарство – інакше, це відновне сільське господарство, коли при виробництві продуктів харчування фермери покладаються на природну родючість грунту, тобто повернення до традиційних практик, що включає в себе способи ведення господарства, якими користувалися кілька поколінь назад, але озброєне високотехнологічними інноваційними рішеннями, що об’єднують природну продуктивність грунтів на основі вивчення мікробіома і вміння впливати на родючість, збереження здоров’я грунтів, безорні та покривні технології посівів, заліснення.

 Головне завдання відновного сільського господарства – отримати здорові рослинні продукти за рахунок природної родючості грунту, тим самим знизити вуглецевий слід, що впливає на зміну клімату, шляхом застосування натуральних добрив, які можуть проводитися на місці, або іншого матеріалу, що може розкладатися на місці, або, коли цей рослинний матеріал перетравлюється і залишається після тварин, що випасаються.

Регенеративне сільське господарство допомагає боротися зі змінами клімату, адже коли вуглець вирощується або повертається в грунт за рахунок сівозміни, покривних посівів, практики нульового обробітку грунту, це дозволяє збільшити вміст органічної речовини в грунті, рослини виростають з більш сильною кореневою системою, стають міцнішими і здоровими, маючи можливість чинити опір хворобам і шкідникам.

 Обробляючи грунт, ми руйнуємо існуючий мікроклімат грунту, що знижує її природну родючість, а також прискорює випаровування вологи, що призводить до ерозії. Повна відмова від обробки або її зменшення зберігає в грунті вологу і органічні речовини, тим самим заощаджуючи на зрошенні і добривах.

Повертаючи дерева і чагарники в системи рослинництва, де природні вітрозахисні смуги зменшують ерозію ґрунту, дають тінь, скорочують випаровування, накопичуються поживні речовини, створюється власна екосистема. Урожайність в таких місцях обов’язково підвищиться.

 Дерева і чагарники є природними поглиначами вуглецю та, якщо випас худоби можна виробляти на пасовищі, де вони ростуть, то цим можливо скоротити викид парникових газів, що буде впливати на процес зміни клімату. Покривні культури додають органічну речовину і збільшують продуктивність біологічних, хімічних і фізичних складових ґрунту. Це доведено дослідженнями німецьких та американських вчених і з їх рекомендаціями давно застосовується в практиці відновного сільського господарства цих країн. Це дуже об’ємна тема і обов’язково до неї більш детально ще повернемося. Але про переваги покривних культур в загальних рисах хотілося б згадати тут. Найголовніше, на мій погляд, перевага – це збереження і захист здоров’я людини і турбота про навколишнє середовище: захист якості води, запобігання ерозії грунту, збереження грунтової вологи. Одні з важливих переваг – це скорочення витрат на добрива, зниження необхідності застосування гербіцидів і пестицидів, скорочення витрат на них, а також підвищення врожайності за рахунок поліпшення здоров’я грунту.В системах обробітку кількох культур також можна збирати насіння, багато покривні культури можна прибирати на фураж і / або використовувати для випасу.

 Дослідження, що проводяться в світі, показують, що в традиційному сільському господарстві з традиційними технологіями виробництва продуктів харчування врожайність вище, ніж у відновному сільському господарстві. Традиційно в ньому використовуються гібриди насіння, застосовуються добрива, пестициди і гербіциди. Але не будемо забувати, що слід, залишений при виробництві цих речовин, завдає непоправної шкоди нашій планеті.

 І ще, вчені американського Центру Біотехнічної Інформації в 2018 році довели, що регенеративні ферми через низькі виробничі витрати більш прибуткові, ніж при традиційному сільському господарстві. І цей прибуток може стати вирішальною для невеликих фермерських господарств, які оплачують насіння, добрива, засоби захисту, користуючись послугами банків. Перехід на регенеративне сільське господарство не буде простим, але це допоможе зберегти сімейні ферми і зробити їх життя більш привабливою для наступних поколінь фермерів.

Кожна людина хоче бути здоровою. Проблеми зміни клімату стосуються кожного. І в наших силах зрозуміти і прийняти, що їжа, здорова їжа, вирощена на здоровому грунті, її вживання – це також спосіб оздоровлення нашої планети.

Залишити відповідь