Заходи захисту від каштанової молі

Є декілька способів захистити каштани від  мінуючої молі

Агротехнічні. Систематичне прибирання і знищення (утилізація) опалого листя знижують шкоду мінуючої молі та сприяють підвищенню життєздатності дерев.

Личинка молі

Відбір і розмноження фенотипів, стійких до пошкодження фітофагом, наприклад уведення в насадження гіркокаштана м’ясо-червоного (Aesculus carnea) та гіркокаштана дрібноквіткового (Aesculus parviflora), стійких до пошкоджень каштановою мінуючою міллю.

Листя уражене міллю

Лікування каштанів за допомогою мікроін’єкцій дерева. Препарат вводиться безпосередньо в стовбур дерева і переміщується його судинною системою. Обробка відбувають спеціальним обладнання для буріння серії невеликих 10-міліметрових отворів у стовбурі, які потім заповнюються речовиною і гігієнічно пломбуються захисними втулками, здатними до біологічного розкладання протягом року.

Біологічна ефективність однієї ін’єкції розрахована до 3 років. Така обробка не шкодить здоров’ю людей, тварин та інших живих організмів, зокрема й мікроорганізмів, які живуть на поверхні листя й кори дерева. Перевага такої обробки полягає в «прицільному» введенні препарату, що унеможливлює розпилення в навколишнє середовище, витікання препарату з дерева, контактування зі шкірою спеціаліста тощо.

Обробку виконують спеціалісти, які пройшли відповідне навчання по роботі з обладнанням та отримали сертифікацію, що дає змогу контролювати і тримати якість обробок на високому професійному рівні. 

Такий метод захисту каштанів дозволить безпечно для людей і довкілля надовго захистити та зберегти дерева, які є основними зеленими насадженнями в багатьох містах України, а для Києва взагалі стали символом міста.

Залишити відповідь