Пожовтіння хвої у сосни

пожелтение хвои у сосны

Ваша вічнозелена рослина почала жовтіти навесні? Звичайний час сезонного опадання хвої – осінь і це природний процес. Тому потрібно звернути увагу, хто або що причина пожовтіння – це можуть бути симптоми шкідників або культурні проблеми. Відомо кілька шкідників, які живляться хвоєю.

Для деяких видів, таких як біла сосна і сосна звичайна, пожовтіння старіших голок є природним явищем. Зазвичай сосна утримує голки тільки один-два роки. Коли влітку і восени, падіння голки відбувається протягом тривалого періоду часу, і воно стає більш помітним, – це викликає занепокоєння.

Інші хвойні дерева, такі як ялиця Фрейзера, ялиця Конколор, ялиця Дугласа та інші, тримають свої голки протягом п’яти або більше років, тому в кінці вересня або жовтня нечасто виявляється опадання внутрішніх голок. Це може бути природний процес випадіння найстаріших внутрішніх голок, але також це може бути симптом, викликаний декількома шкідниками або іншими факторами. Зазвичай, головними винуватцями є або пошкодження павутинним кліщем, голкові захворювання, дефіцит поживних речовин або симптоми стресу дерев, наприклад, спека (тривала висока температура повітря) або посуха (тривалий період недостачі вологи в грунті).


Ось кілька речей, на які варто звернути увагу, щоб допомогти вам діагностувати те, що може відбуватися на вашій ділянці.

Пошкодження кліщем:

Голки покажуть характерну «пунктирність». Коли кліщі харчуються, вони звільняють клітину від зеленого хлорофілу. Це призводить до появи жовтуватих плям уздовж голок.

Захворювання голки:

Хвороби, що викликаються Rhizosphaera або Stigminia / Mycosphaerella на ялинах і швейцарська голка на ялиці. Використовуючи ручну лінзу, бачимо чорні плодові тіла, що стирчать з продихів інфікованої хвої. На здоровій голці продихи мають білий колір.

Недолік поживних речовин:

Симптоми дефіциту поживних речовин можуть бути будь-якими, від блідо-зеленого до хлорозу голки (пожовтіння) кінчиків голки і всієї голки. Шукайте інші ознаки недоліків і зразки пошкоджень на всій ділянці.

Стрес – тепловий або водяний:

Опадання листя або хвої – звичайна реакція дерева на спеку або посуху. Хвоя може висихати під час тривалих посушливих або жарких періодів в кінці серпня і вересня, ставати жовтувато-коричневою, але залишатися на деревах до осені, а потім відриватися і падати під час обробки.

Можливо це павутинний кліщ або голчастий грибок, потрібно розробити план боротьби з цими шкідниками в наступному році.

У разі іншого можливого стресу оцініть ділянку, і цієї осені візьміть зразок грунту або листя, щоб визначити, чи потрібно вам скоригувати програму внесення добрив.

Ще один шкідник сосни – листова нематода, також називають нематода соснового в’янення. Нематоди харчуються тканинами рослин, через що хвоя жовтіє.

Соснова нематода Bursaphelenchus xylophilus вбиває хвойні дерева, особливо сосни, багатьох видів. Сосна звичайна  найбільш часто уражається господарем. Нематода передається жуками-пильщиками, короїдами, через їх поживні рани в смоляні канали. Тут нематода розмножується і перешкоджає руху води через водопровідні тканини, в кінцевому підсумку викликаючи в’янення рослини.

Симптоми і діагностика:

Ранні симптоми в’янення сосни часто непомітні або незначні, змінюючись швидким зникненням. Перші видимі симптоми зазвичай включають блідий зелений колір і / або легке пожовтіння кінцівок. Це може бути очевидно на одній або декількох гілках або може розвиватися на всіх одночасно. Крім того, протягом 48 годин після зараження буде спостерігатися видима втрата плинності смоли, яка спостерігається на зрізаної гілки. Дерева часто помирають так швидко, що коричневі голки продовжують чіплятися за гілки. Хворі сосни зазвичай гинуть на початку літа або на початку осені, деяким видам потрібно 2 сезони.

Підтвердження хвороби здійснюється шляхом виявлення патогенної нематоди під мікроскопом при дослідженні заражених зразків деревини з основного стовбура або уражених гілок.

Життєвий цикл:

Після того, як рослина-господар була заражена сосновою нематодою через живлення короїда, нематода буде харчуватися і розмножуватися в каналах смоли. При появі листяних симптомів може виникнути популяція 1000 нематод на грам деревини. Коли чинники стресу такі, як високі температури, посуха чи напад інших патогенів збільшуються, популяції нематод збільшуються. Після загибелі рослини-господаря нематода переходить в латентну форму, і на цій стадії можуть підключитися личинки короїда, що живиться деревом. Ця дисперсна стадія нематоди мігрує в лялечкові камери короїда, потім входить в тіла новоутворених дорослих особин короїда, які будуть шукати інших деревних господарів, і повторювати життєвий цикл нематод.

Стратегії боротьби з шкідниками:

– Не можна залишати на ділянці заражене дерево. Важливо перервати життєвий цикл нематод. Заражену деревину слід спалити, не можна використовувати в якості мульчі, щоб запобігти розмноженню і перезимівлю короїдів в зараженій деревині, а періоди високих температур влітку сприяють епідеміям, як і періоди сильної посухи.

Вибирайте вічнозелені дерева, які більш стійкі до сосновим нематодам. Наприклад блакитна, норвезька і сербська ялина, а також східна біла сосна. Уникайте більш сприйнятливих видів, таких як сосна звичайна, австрійська сосна, чорна сосна японська, сосна червона і сосна довголиста.

Підтримуйте здоров’я дерев. Навіть здорове дерево може заразитися нематодою соснового лісу, а дерева, які зазнали стресу, більш привабливі для годування короїда. Під час тривалих періодів посухи організуйте полив.

Періодично в міру підживлюйте дерева.

У період будівництва важливо запобігти пошкодженням кореневої системи дерев.

При русі транспорту по ділянці захистіть отвір для кореневої системи і стовбурів – все це знижує ймовірність зараження метеликами і передачі нематод.

Ми можемо допомогти!


На головну


Замовити послугу лікування сосен


Блог

Залишити відповідь