Осінь в саду … Які моменти в підготовці саду до зими найбільш актуальні сьогодні

підготовка дерев до зими

Пропоную зайти в сад і уважно роздивитися, підійти до листяних дерев. Зараз, доки ще не опало листя, добре видно, де є проблеми. Зламані гілки від поривів вітру, всохлі гілки від моніліозу і інших захворювань, наскільки пошкоджений лист шкідниками або хворобами. Аналізуючи ці ознаки, можна прийняти рішення, чи можливо залишити опалий лист в саду, або, якщо він заражений і пошкоджений, обов’язково винести його з саду? Сухі гілки в осінньому саду на тлі листя ще добре видно, можна почати санітарну обрізку. Під час обрізки бажано робити рівні чисті без зазубрин зрізи в суху погоду, при плюсовій температурі повітря, до настання стійких морозів.

Після опадання листя стовбури листяних дерев необхідно оглянути і очистити від відсталої старої кори, моху та лишайників, можна механічно щіткою, можна обробити розчином залізного купоросу. Від шкідників застосовуються інсектициди, від спор грибкових захворювань використовуйте фунгіциди. Порадьтеся з фахівцем, які саме будуть ефективні в Вашому випадку.

Осіннє підживлення для рослин не повинно включати азот або свіжий гній. Підгодовують плодові дерева після збору врожаю, ягідники та декоративні рослини – в кінці вересня, початку жовтня. Основні складові підгодівлі – калій, фосфор і мікроелементи. Після підгодівлі рекомендується рясний полив, навіть якщо йде дощ. Під кронами грунт під час дощу зволожується недостатньо.

Для захисту коренів від вимерзання корисно присипати пристовбурні кола торфом, перегноєм або компостом. Молоді плодові деревця і знову посаджені декоративні, хвойні рослини потребують утеплення пристовбурних кіл. При настанні стійкої мінусової температури бажано пристовбурні круги прикрити будь-яким агроволокном, ялиновим гіллям.

Для попередження розламування кущів, хвойних рослин від налипає мокрого снігу, їх бажано на зиму зв’язувати. З гілок високих дерев мокрий сніг по можливості необхідно струшувати щоб уникнути обламування гілок і втрати декоративності.

Рослини, які недостатньо морозостійкі в нашому регіоні, необхідно з настанням стійких морозів мінус 10 градусів обов’язково накрити агроволокном. Навесні знімати утеплення необхідно в похмуру погоду, щоб уникнути сонячних опіків.

Ми можемо допомогти!

Залишити відповідь