Дрібні шкідники, але великі проблеми. Короїди

смешанный лес

Жуки-короїди – природна частина життєвого циклу хвойних лісів. Масштаби та інтенсивність нашестя короїду за останні два десятиліття – збільшуються, в основному, тому що підвищення температури сприяє збереженню зимових личинок жуків.  Комахи не тільки поширюються на нові території, але і раніше вилуплюються і частіше розмножуються. Зазвичай зараження триває протягом декількох років, поки жуки не вбивають уражене ними дерево. Нові дерева короїди заселяють з дивовижною швидкістю, і велика кількість жуків перевищує все, що експерти бачили раніше.

Жуки не атакують молоді дерева, поки вони не досягнуть діаметра близько 8 см. Але сьогодні мінливий клімат робить дерева більш вразливими до вторгнення жуків одночасно.

Хвойні ліси переживали атаки короїдів протягом тисячоліть, але завдяки ефективному механізму захисту дерев. Коли жуки зариваються в кору, дерева випускають смолу, в якій і тонуть короїди не маючи змоги послати феромонові сигнали, що збирають інших жуків. Але все більш тривалі та сильні посухи останніх років послаблювали захисні сили дерев. Без достатньої води дерева не можуть виробляти достатню кількість смоли. Високі температури викликають подальші втрати вологи. Дерева слабшають і шкідники їх швидко заселяють.

Насіння хвойних порід є ключовим джерелом їжі для численних видів птахів і тварин. Що призводить до зменшення біорізноманіття.

Потрібно періодично проводити огляд своїх дерев на предмет виявлення короїду.

Ознаками зараження є: хвоя стає блідою, потім червоною і коричневою, невеликі круглі отвори в корі, наявність тирси біля стовбурів, наявність опалих гілочок під сосною. В разі виявлення таких ознак необхідно одразу звертатись до спеціалістів. Вчасно розпочате лікування допоможе зберегти дерева здоровими на довгий час.

Залишити відповідь