Правильне живлення – здоров′я! Про кімнатні рослини

кімнатні рослини

Про кімнатні рослини

Коли намагаються з′ясувати, чому ж загинула та чи інша кімнатна рослина. То, майже, ніколи не беруть до уваги помилки, допущені  в підживленнях. В одних випадках  рослина отримала дуже велику дозу добрива. В інших навпаки – довгий період не отримувала необхідну  кількість поживних речовин.

При незначному надлишку поживних речовин у кімнатних рослин на листках можна спостерігати більш чи менш виражені яскраві плями. При більш значних дозах добрива рослина в′яне, хоча земляний ком досить вологий.

Телефонуйте: +380800750842 або  +380443606770 Viber 380631813995

Наші контакти.

 Є кімнатні рослини, які можуть жити довгий період без підживлень. При цьому мати досить непоганий вигляд (красула, сансевієрія, види кактусів).  Але це стосується не всіх рослин. Швидкоростучі види (азалії, колеус, цинерарії) про нестачу живлення сигналізують пожовтінням листя. Якщо листя пожовтіло, а прожилки залишились зеленими, це вказує на те, що рослині не вистачає заліза. Якщо пожовтіли тільки краї листочків, а між прожилками листова пластинка залишилась зеленою. Це означає, що рослині не вистачає магнію. Таким чином симптоми нестачі тих чи інших мінеральних елементів накладаються один на одний.  Але часто причинами пожовтіння листя можуть також бути. Це надлишок світла, низька температура ґрунту, чи показник pH. І квіткарям – аматорам необхідна допомога фахівців, щоб з′ясувати причини поганого стану рослин.

Якщо кімнатні рослини показують, що у них якісь проблеми, ми повинні згадати, коли їх останнього разу підживлювали. Регулярність підживлення рослин є дуже важливим моментом.

Перші 6-8 тижнів після пересадки кімнатні рослини не підживлюють. Оскільки в субстраті вже міститься необхідна кількість поживних речовин. Також не підживлюють і в період спокою. З березня по жовтень (період активного росту) рослинам необхідно більше поживних елементів ніж взимку. Рослини, що стоять у темних місцях, як правило потребують менше води і поживних речовин, ніж ті, що стоять на світлі.

Є також певні правила у внесенні добрив:

По-перше, розчин вносити тільки у вологий ґрунт, не в сухий.

По-друге, розчин не повинен потрапляти на листя!

По-третє, не підживлювати рослини, що стоять на яскравому сонці!

По-четверте, не перевищувати дози, що вказані на упаковці!

І п’яте, для рослин, що чутливі до солей концентрацію добрив зменшують вдвічі (бромелієві, аспарагус, камелія, дендробіум, азалія…), або обирати добрива, розроблені для певних видів кімнатних рослин!

Давайте підживлювати свої кімнатні рослини правильно.

 

Телефонуйте: +380800750842 або  +380443606770 Viber 380631813995

Наші контакти.